پنجشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۳۷ ق.ظ

پيشنهاد سردبير

پربحث ترين ها

پربازديدها

۰

استان چهار محال و بختیاری در حوزه ی فعالیت های قرآنی ظرفیت خیلی خوبی دارد

 ستاد استان

استان چهار محال و بختیاری در حوزه ی فعالیت های قرآنی ظرفیت خیلی خوبی دارد

حسین بهبودی با اشاره به استعداد خوب چهار محال و بختیاری در زمینه ی فعالیت های قرآنی بیان کرد: استان چهار محال و بختیاری در حوزه ی فعالیت های قرآنی ظرفیت خوبی دارد.

 

حسین بهبودی مدیر کل امور استان ها و مؤسسات قرانی در دیدار با هیئت مدیره مؤسسات قرآنی اداره امور قرآنیِ استان چهار محال و بختیاری گفت: برای انجام فعالیت های قرآنی از پایین ترین نقطه در برنامه که مؤسسات قرآنی هستند تا بالاترین نقطه که سازمان دارالقران الکریم کشور باشد، باید برنامه و نقشه ی راه مشخص باشد.

بهبودی گفت: کار در نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی زمینه ها نیاز به طرح، برنامه و نقشه ی راه جلو میرود و نتیجه می دهد و با شعار کاری پیش نخواهد رفت، و به تبع در مؤسسات قرآنی هم، مدیران باید برای برای آینده ی خود نقشه ی راهی را ترسیم و هر سال بر اساس این نقشه ی راه مورد ارزشیابی قرار گیرد.

مدیر کل امور استان های سازمان دارالقرآن الکریم بیان کرد: یک مدیر موفق نقاط قوت و ضعف فعالیت های قرآنیِ تحت مجموعه ی خود را رصد و شناسایی می‌کند و با برنامه ریزی تلاش می‌کند در زمانی که به‌عنوان مدیر مؤسسه فعالیت می‌کند، این نواقص و نقاط ضعف را برطرف کند و قرار نیست یک مدیر همه ی مشکلات را رفع کند.

وی افزود: یکی از مشکلات مؤسسات قرآنی ما کمبود دانش و مهارت مدیریتی مدیران است و یکی از راهبردی ترین کار هایی که سازمان دارالقران کریم دنبال می‌کند، توانمند سازی مدیران مؤسسات قرآنی در عرصه های مختلف است.

حسین بهبودی گفت: متأسفانه بسیاری از مدیران ما از امتیازات حقوقی از جمله معافیت مالیاتی، معافیت از پرداخت هزینه های مصرفی انرژی اطلاعی ندارند و به علت عدم آگاهی در زمینه های مختلف نمی توانند ان طور که شایسته است فعالیت های خود را پیش ببرند.

مدیر کل امور استان ها و مؤسسات قرآنی با اشاره به اینکه فعالیت های قرآنی باید مردمی اداره و انجام شوند، بیان کرد: اگر دولت این توان را داشت که خودش به صورت مستقیم نیاز های جامعه ی قرآنی را برطرف کند و اهداف پیش روی فعالیت های قرآنی را محقق کند، نیازی به تفویض اختیارات به بخش مردمی نبود و هیچگاه موسسه قرآنی شکل نمی گرفت.

وی ادامه داد: همه ی دولت ها ناتوان هستند از اینکه بتوانند همه ی نیاز های قرآنی کشور را برطرف کنند و صد در صد باید فعالیت های فرهنگی و قرآنی به صورت مردمی اداره شوند و موسسات ما باید تکنیک های خود کفایی و روی پای خود ایستادن را کم کم یاد بگیرند.

بهبودی در ادامه با اشاره به شکل گیری انجمن خیرین قرآنی در استان چهار محال و بختیاری گفت: مردم برای کار های قرآنی هیچ گاه کم نگذاشته و نمی گذارند و ایجاد چنین انجمن هایی از جمله راه کار هایی است که موسسات قرانی می توانند در مسیر شکوفا کردن فعالیت های قرآنی از وجود انها بهره منده شوند.

مدیر کل امور استان ها افزود: یکی دیگر از راه های هر چه بهتر برگزار شدن فعالیت های قرانی ایجاد ارتباط بین مدیران موسسات قرآنی و استفاده از تجارب همدیگر است.

وی در ادامه گفت: مدیر موسسه قرآنی باید وقت کار کردن در موسسه و پیگیری امور را داشته باشد و کسی که مدیر یک موسسه قرآنی می‌شود باید بتواند یک گروه قرآنی را مدیریت کند و دغدغه ی کار قرآنی داشته باشد.

حسین بهبودی با اشاره به استعداد خوب نوجوانان و نونهالان قرآنی چهار محال و بختیاری در زمینه ی فعالیت های قرآنی بیان کرد: استان چهار محال و بختیاری در حوزه ی فعالیت های قرآنی ظرفیت خیلی خوبی دارد و اینکه برای حفظ قرآن می‌شود بیشتر از این کار کرد چون که استعداد های خوبی در این استان وجود دارد.

بهبودی ادامه داد: دوره های تربیت کادر متخصص از اولویت های موسسات قرآنی است و تربیت مدرس، ممتحن و داور باید در موسسات قرآنی مورد توجه قرار گیرد، وقتی این هدف برآورده شود این مدرسین خودشان نسبت به تربیت معلم و مربی اقدام می‌کنند.

 

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

شبکه های اجتماعی